Գրանցում

Նորություններ



2024-04-11    Ավարտվեց ուսումնամարզական հավաքը
Ինչպես արդեն գիտեք, Ստեփանավանում տեղի էր ունենում ուսումնամարզական հավաքը՝ միտված Հայաստանի պատանիների և աղջիկների եզրափակիչ առաջնությանը նախապատրաստվելուն։ Շախմատի բովանդակալից պարապմունքներից բացի, պատանի շախմատիստները ակտիվորեն մասնակցեցին նաև տարբեր սպորտային և ժամանցային խաղերի ու միջոցառումների: Իսկ այժմ մեր սաները թարմ ուժերով պատրաստ են մասնակցելու Հայա...
Ավելին


2024-03-15    Ավարտվեց ՀՀ դպրոցականների շախմատի 18-րդ օլիմիադայի 2-րդ՝ երևանյան փուլը
Հայաստանի շախմատի ակադեմիայում ավարտվեց ՀՀ դպրոցականների շախմատի 18-րդ օլիմիադայի 2-րդ՝ երևանյան փուլը: 3-րդ փուլի ուղեգիր նվաճեցին հետևյալ դպրոցների թիմները՝ Մալաթիա-Սեբաստիա - № 11 դպրոց Աջափնյակ, Դավթաշեն - № 155 դպրոց Էրեբունի, Նուբարաշեն - № 175 դպրոց Նոր Նորք, Նորք-Մարաշ - № 135 դպրոց Կենտրոն - № 19 դպրոց Արաբկիր - № 77 դպրոց Քանաքեռ-Զեյթ...
Ավելին


2024-03-15    18-րդ օլիմպիադայի 2-րդ փուլ. Շենգավիթ վարչական շրջան
Հայաստանի շախմատի ակադեմիայում տեղի ունեցավ ՀՀ դպրոցականների շախմատի 18-րդ օլիմպիադայի 2-րդ փուլի վերջին խաղափուլը: Այսօր միմյանց դեմ էին մրցում Շենգավիթ վարչական շրջանի հանրակրթական դպրոցի թիմերը: Առաջին հորիզոնականը զբաղեցրեց № 161 հիմնական դպրոցի թիմը, Երկրորդ հորիզոնական՝ № 66 հիմնական դպրոցի թիմը, Երրորդ հորիզոնական՝ Քվանտ վարժարանը: Առաջին հորիզոն...
Ավելին


2024-03-15    IV կարգի որակավորման մրցաշար
Ս/թ. ապրիլի 2-ից 9-ը Հայաստանի շախմատի ակադեմիան «Շախմատի ակադեմիայի ակումբ»-ի հետ համատեղ կազմակերպում է IV կարգի որակավորման մրցաշար: IV կարգի մրցաշարը կայանալու է երկու տարիքային խմբերով - 1-ին խումբ՝ մինչև 8տ մասնակիցներ (2016թ. և բարձր), 2-րդ խումբ՝ առանց տարիքային սահմանափակումների: Մրցաշարերի օրեր / ժամեր 02 ապրիլի – 1 տուր 16:30 03 ապրիլի – 2 տուր 16:3...
Ավելին


2024-03-14    18-րդ օլիմպիադայի 2-րդ փուլ. Քանաքեռ Զեյթուն և Ավան վարչական շրջաններ
Հայաստանի շախմատի ակադեմիայում շարունակվում է ՀՀ դպրոցականների շախմատի 18-րդ օլիմպիադայի 2-րդ փուլը: Այսօր միմյանց դեմ էին մրցում Քանաքեռ Զեյթուն և Ավան վարչական շրջանի հանրակրթական դպրոցների թիմերը: Առաջին հորիզոնականը զբաղեցրեց № 136 հիմնական դպրոցի թիմը, Երկրորդ հորիզոնական՝ Օհանյան կրթահամալիր, Երրորդ հորիզոնական՝ Ֆիզմաթ դպրոց: Առաջին հորիզոնական զբ...
Ավելին





Developed by LAB64 LLC